چمدان: رسانه‌های ترکیه در دو هفته گذشته حضوری فعال در مشهد داشته‌اند تا با تهیه گزارش و ویدئو این شهر را به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری ایران معرفی کنند.

غلامعباس ارباب خالص رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور در این زمنیه گفت: خبرنگار مجله اسکای لایف که گستره انتشار آن جهانی است، پس از هماهنگی با مراجع ذیربط در ایران به منظور گردآوری اطلاعات پیرامون جاذبه‌های گرشگری مشهد به این شهر سفر کرد.

وی افزود: این اقدام با هماهنگی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور، سرکنسولگری جمهوری ترکیه در مشهد و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی صورت گرفت.

غلامعباس ارباب خالص با بیان اینکه این خبرنگار گزارشی جامع از جاذبه‌های زیارتی، فرهنگی و گردشگری مشهد تهیه کرده است گفت: مجله اسکای لایف با محتوای معرفی جاذبه‌های گردشگری مشهد به مدت یک ماه در همه پروازهای ترکیش ایر ویز به مسافران داده می‌شود. این گزارش‌ها می‌تواند در جذب گردشگران خارجی به ویژه اتباع ترکیه به مشهد نقش موثری داشته باشد.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور به حضور مجریان و تهیه کنندگان مستند گردشگری کانال ۷ تلویزیون ترکیه نیز اشاره کرد و به ایرنا گفت: این افراد نیز به منظور معرفی مشهد در برنامه «دنیا را می‌گردم» به مشهد سفر کرده‌اند.

غلامعباس ارباب خالص افزود: این مستند تلویزیونی به پیشنهاد نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور در راستای فعالیت‌های دیپلماسی عمومی ایران به ویژه در شهر مقدس مشهد به منظور جلب و جذب گردشگران و زائران ترکیه و دیگر مسلمانان ترک زبان جهان تهیه می‌شود.

این اقدامات در راستای معرفی و ترویج گردشگری در مشهد در حالی از سوی برخی دستگاه‌های خراسان رضوی دنبال می‌شود که آیت الله علم الهدی تاکید می‌کند مشهد شهر زائران است نه گردشگران ...
کد خبر 237281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =